odkryć fizykę 2

Wsparcie zajęć szkolnych przy użyciu podręcznika “Odkryć fizykę 2” oferowanego przez wydawnictwo Nowa Era

Odkrywanie zainteresowań i indywidualnych predyspozycji uczniów to zadanie każdego nauczyciela. Ma to wyjątkowe znaczenie podczas zajęć dotyczących przedmiotów ścisłych, między innymi, matematyki i fizyki. Wymagają one wykorzystania informacji wiążących obie dyscypliny wiedzy. Doskonałym wsparciem tych działań może być używanie podręcznika “odkryć fizykę 2 szybka wysyłka” wydanego przez firmę Nowa Era.

Efektywna edukacja w szkole

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, w jaki sposób zachęcić młodzież do zainteresowania się zjawiskami i procesami omawianymi w szkołach ponadpodstawowych. Stopień komplikacji materiału jest dużo wyższy w niż poprzednich latach nauki, a ilość wiadomości do przyswojenia nie zachęca do samodzielnego zgłębiania wiedzy. Zapamiętywanie ważnych wiadomości można jednak ułatwić i przyspieszyć. Wielu pedagogów proponuje w tym celu prezentację informacji w ciekawy graficzny sposób.

Praktyczne zastosowanie wiedzy

Taką formę przyjęli również autorzy podręcznika “Odkryć fizykę 2”, czyli Marcin Braun i Weronika Śliwa. Zdecydowali się oni na zastosowanie dużej ilości grafiki, dzięki której można przedstawić działanie sił lub zależności występujących pomiędzy energią i materią. Na wielu stronach znajdziemy nawiązania do przedmiotów codziennego użytku lub czynności często wykonywanych na co dzień. Wśród najciekawszych pomysłów autorskich warto wyróżnić wyjaśnienie sposobu działania drukarki laserowej, co samo w sobie może być interesujące dla młodzieży związanej z nowoczesnymi technologiami.

Zadania dla każdego ucznia

W podręczniku “Odkryć fizykę 2” znajdziemy szereg zadań o różnym poziomie trudności, które mogą być wykonywane zarówno w domu, jak i w szkole pod czujnym okiem pedagoga. Niektóre ćwiczenia zawierają rozwiązania wraz z opisem wszystkich etapów uzyskiwania poprawnego rezultatu. Koniec każdego działu został zaopatrzony w podsumowanie zbierające istotne kwestie, na które uczeń powinien zwrócić szczególną uwagę.

Dzięki nowoczesnemu układowi książka “Odkryć fizykę 2” może przybliżyć nauki ścisłe większej grupie uczniów niż tradycyjne pomoce naukowe. Podręcznik powinien być stosowany w liceach ogólnokształcących i technikach, bez względu na to, czy nauczyciele będą przygotowywać młodzież do zdawania egzaminu maturalnego.

You may also like...